Met de jeugd naar Klonie Ellertshaar
Als we Harma en Piet moesten geloven werd er qua weer niet veel goeds voorspeld. Koud, sneeuw en regen zou er komen. Koud was het , maar we hebben het enorm getroffen met het weer. De buien ( natte sneeuw, regen en hagel) vielen uit de lucht als wij binnen waren. De kampcommissie was ’s middags al naar Ellertshaar vertrokken om alles klaar te zetten en in te richten. Thema dit jaar was “Wie is de Kamp Mol”.


Toen de kinderen aankwamen en hun slaapplek hadden ingericht werd er gestart met het programma. Iedereen moest gelijk vanaf het begin goed opletten want er kwamen telkens “hints” voorbij over de kampmol. ( De mol wist zelf niet dat hij/zij de mol was). Mooi om te zien hoe iedereen hiermee bezig was, alle dingen waren “verdacht”: bosjes tulpen op tafel, harten in de zalen, slingers aan de muren, muziek wat werd gedraaid enz. enz. Het vrijdagavond spel werd gestart met een “wie is de mol” filmpje dat door de Maff groep was opgenomen. De Maffgroep had het avondspel bedacht: Iedereen werd in groepjes verdeeld met een bepaalde kleur. Hierna werd er bekertjes voetbal gespeeld ; je kreeg een bril op van 2 bekertjes waardoor je alleen vooruit kan kijken. Moeilijk om dan de bal juist te schieten en te vinden. Daarna was er een speurtocht door het bos. Iedere groep moest naar een bepaalde nummer lopen in het bos, deze nummer stonden op een kaart. Bij iedere nummer was een opdracht die uitgevoerd moest worden. Was de opdracht goed uitgevoerd dat mocht men naar de volgende aangeven nummer lopen. Terug bij de kampeerboerderij was er nog een opdracht waar ze een hint konden verdienen. Hierna was er een warm kampvuur. En daarna zochten we langzaam maar zeker de slaapzalen op.
’s Ochtends lagen er overal kleine vrachtwagentjes, een hint van de mol, er werd weer hevig gespeculeerd wie de mol kon zijn. Na het Mollengymnastiek en ontbijt maakten we ons klaar voor de survival dag . Met een huifkar werden we in groepen naar de eerste opdracht gebracht: vlotten bouwen en varen. Niet iedereen heeft droog de overkant gehaald, en het water was nog erg kkkkkkoud. Na deze opdracht werden we via een route langs allerlei klim en klauter opdrachten gebracht, ook mountenbike en kano varen hoorden erbij. Al met al een hele leuke, actieve dag waar we allemaal moe van zijn geworden. Bij thuiskomst stond er een lekkere warme maaltijd klaar . De snoetjes werden roder en de ogen zwaarder.
De Maffgroep had allerlei spellen bedacht voor het avond programma waarmee je een hint kon winnen: Wie kon de langste slinger maken, een “mol slaapspel” welke groep kon precies 1 minuut slapen?, met een panty met daarin een tennisbal op je hooft een fles omgooien . Hierna een water overgeefspel.

 

Een andere opdracht was maak met je groep een lied over kamp.
Rap:
Dit is kamp, Dit is tof, we zoeken naar de mol, met heel veel lol.
Samen komen wij eruit, en maken veel geluid, we zullen niks mijden, maar we gaan ervoor strijden.


Op de wijs: Daar boven in de bergen:
We zijn hier in Drenthe (2x), we zijn hier op kamp(2x) We zijn hier met z’n allen ( 2x) dat is voor de kampbaas een ramp ( 2x) , helahelahelalolala he (4x) Morgen is er nog een dag (2x) dan gaan we weer wat leuks doen (2x) daarna gaan we weer naar huis (2x) en geven onze ouders een zoen ( 2x) helahela enz (4x)


• Op de wijs: Priegeldörp lied:
We zijn hier nu in Ellershaar
We zijn hier samen met elkaar
Heel het weekend gaat over de Mol
We spelen, zingen, hebben heel veel lol
We hebben ook een vlot gebouw
Van tonnen en van een plank hout
Het eind is bijna nu in zicht
En krijgt de “Mol”nu een gezicht

En tot slot moesten we kaartjes zoeken waarop een cijfer stond vermeld. Deze had je nodig om een slot te kunnen openen. Van een kistje waar ook weer een hint van de mol inzat. Heel veel zaten eerst op een andere Mol naam maar tijdens de laatste hint was het voor iedereen duidelijk.
Mol hints: slinger wat was opgehangen ( witte duiven), koetjesreep onderweg (gek op chocola), geleurd crêpepapier ( haar verven in allerlei kleuren), vrachtautootjes (man zijn werk) , ochtend gym op kabouter plop (is eens als Kwebbel verkleed geweest), Kamer van koophandel logo, witte kerk en een schaar en in het kistje zat een plaatje van haarlak.
Hierna kwam, via de beamer, de grote ontknoping: Wie is de Kamp Mol??? ………………………….Orianne
Na de ontknoping werd het vuur weer ontstoken. Een groep ging nog een wandeling maken door het bos maar daarna zocht iedereen langzaam aan zijn bed op. Na het zondagontbijt was er een kampdienst. Het ging over het laatste avondmaal en de “Mol in de Bijbel”; Judas. Kinderen kregen ook brood en “wijn” ( rode ranja) en een Judaskus ( lip snoepje). Hierna werden de slaapzalen opgeruimd en na de soep en broodje hamburger was er nog een vossenjacht in het bos. Om 16.00 vertrok de stoet weer richting Spijk.
Een prachtige groep kinderen, jong en ouder, hebben er samen met elkaar ervoor gezorgd dat we moe, maar met een heel goed gevoel terug kunnen kijken op een geweldig, gezellig, goedlopende kamp.
Foto’s op de site van pkn spijk-losdorp

Kamp 2016 door Aline
Vrijdag werden we naar het kamp gebracht met de auto’s. En we waren er, en het kamp heete klonie. We stapten uit en gingen in het huis en we zochten een bed uit. Maar toen ging de sirene en we moesten naar een bepaalde plek zodat iedereen der weer was en toen werd er uitgelegd dat we naar het bos gingen en we moesten stil over de weg want na 11 uur moesten we stil zijn en we waren in het bos loopent. We moesten nummers zoeken met een opdracht zoals spijker poepen, boolen en een stok over geven tussen je benen en als we trug gingen moesten we hout zoeken voor het kampvuur want anders gaat hij niet aan. En eindelijk waren we weer bij het kamp klonie en we hadden allemaal hout meegenomen en die gooide we op de bult met hout en in de avond werd het hout aangestoken en we gingen lekere broodjes roosteren en als je broodje gaar was kon je er een knakworst in doen en dat dee ik en de dominee ging op zijn gitaar spelen en je kon gezelig mee zingen en toen gingen we heel laat op bed. We snoepten vet veel. En ik sliep met dylana en Marit en Eline en ik. We sliepen met ze vieren op 2 bedden naast elkaar en we sliepen pas om 3 uur vet laat. En zaterdag deden we een seveiveltocht en we werden heen gebracht met een huifkar en we zongen gezellige liedjes heel leuk! En de eerste opdracht moesten we een vlot bouwen met een paar elastieken en een houten grote plank en tonnen. We maakten de tonnen onder de plank vast met de elastieken en de vlot ging in het water en we gingen er voorzichtig op naar de overkant. En ik was er, maar toen ging er nog een paar naar de overkant gebracht maar een ton vloepte los en toen vielen ze in het water. Maar ze gingen er wel weer koud uit en ze gingen weer naar het kamp en wij gingen weer weg naar het volgende spel zoals tak gooien. En we moesten op krosfietsen racen een rondje. Maar Eline en ik moesten heel nodig plassen dus gingen we in de natuur plassen. En we gingen op weg naar de volgend opdracht zoals in de boom klimen en op de touwen loopen en klimmen en een rondje in de kano varen en we waren alweer bij het kamp. In de avond gongen we eten eet gehaktbal met bonen of wortels+ aardappelen en een lekker toetje. Maar toen ging de sirene en we moesten weer naar de plek zodat iedereen er weer is. En toen zouden we eigenlijk naar het bos maar iedereen was moe van de seveiveltocht want dat was vet veel loopen, dus deden we het in het huis en deden we de opdrachten die we in het bos zouden doen binen. Als allereerst moesten we een slinger maken van papieren wie de langste slinger had kreeg een tip wie de mol kan zijn. En we hadden alle opdrachten gedaan en ons groepje dacht dat orianne de mol is. En het was oriannne en we hadden het goed en zeiden JES. En weer ging het kampvuur aan en nu gingen we marsmellos warm maken bij het kampvuur. En zondag moesten we opruimen en inpakken. Op zondag hadden we een god dienst en na het eten gingen we naar het bos voor vossenjacht. We werden weer thuisgebracht moe en ik ging leker op de bank tv kijken . Einde van mijn kampverhaal.